Bayramhacı Mahallesine İçme Suyu Yatırımı Bayramhacı Mahallesine İçme Suyu Yatırımı

Öğretim Görevlisi Zahide Şahin’in küratörlüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Kilim Dokuma Sanatçısı Fatma Alkış’ın eserlerinden oluşan sanat sergisi açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılış törenine Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Sarız Kaymakamı Kerem Albayrak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, muhtarlar, öğretim görevlileri, kadın kooperatiflerinin temsilcileri ve sanatseverler katıldı.
Eserlerin ortaya çıkmasında çok büyük bir emeğin ve çalışmanın olduğunu dile getiren Müdür Şükrü Dursun, motiflerin yansıtmış olduğu anlamların da çok değerli olduğunu belirterek sergiye katılım sağlayan herkese teşekkür etti.
Türk tarihi ve kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında eserlerin çok kıymetli olduğunu vurgulayan Kaymakam Albayrak, “Yeni neslin de kilim dokuma sanatını unutmaya başladığını görüyoruz, bu sebeple de bu sanatı yaşatmak adına elimizden geleni yapacağız. Bu sanatımızın kültür aktarımı konusunda çok kilit bir noktada olduğunu düşünüyoruz, bundan sonraki süreçlerde sergilerimizin sayısını da artırarak daha da duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ